Odtwórz wideo

Istota Ciszy – retreat w Dojo

“Jest takie miejsce, w którym schronisz się gdy słońca brak, schowasz się gdy wieje wiatr” 

Zapraszam cię na 5-dniowy retreat w DOJO (woj. Łódzkie)

W dzisiejszych czasach doświadczamy kilkaset razy więcej bodźców niż 100 lat temu. Z jednej strony mamy większą tolerancję na to, z drugiej natomiast coraz częściej doświadczamy napięć, przemęczenia, przebodźcowania, stresu, niepokoju czy problemów ze snem. Żyjemy w dysharmonii, która wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Wszyscy potrzebujemy ciszy i odpoczynku, dlatego serdecznie zapraszam Cię na retreat, podczas którego nie tylko doświadczysz ciszy przez tych kilka dni, ale nauczysz się dostrzegać ją zawsze, niezależnie od okoliczności zewnętrznych.

Każdy z nas możne znaleźć w sobie takie miejsce, w którym może się schronić, znaleźć spokój i ciszę. Miejsce, które jest wolne od wszystkiego, w którym nie oceniasz, nie analizujesz, nie zagadujesz, po prostu doświadczasz. Część Ciebie jest czystą obecnością dla wydarzających się zjawisk. Gdy zaczniesz doświadczać każdej chwili w pełnej uważności, odkryjesz wolność, która da Ci głębokie ukojenie. To nasz stan naturalny, boska cząstka nas, której możesz doświadczyć w każdej chwili. 

To kilkudniowe spotkanie z niedualnością, pomoże Ci doświadczyć tego głębokiego spokoju, tej wewnętrznej ciszy i prawdziwego Siebie. 

W trakcie retreatu w codziennej uważności będziemy praktykować jogę, oddawać się medytacji i rozwiewać wszelkie wątpliwości w trakcie Satsangu. 

To odosobnienie jest dla każdego kto poszukuje prawdy, chciałby się rozwijać, chciałby głębiej doświadczać życia, pragnie zaznać spokoju, odnaleźć wewnętrzną ciszę, odpocząć od obowiązków, myśli i problemów. 

Ten czas spędzimy w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś, który jest unikatowym na skalę światową obiektem zrealizowanym zgodnie z kanonami architektury japońskiej; wkomponowany w niezwykły krajobraz pól i lasów. Dojo oddaje gościom zgromadzony spokój i poczucie harmonii. Japońska architektura, przestrzeń i cisza pozwalają odpocząć
od codzienności, wyciszyć się, nabrać dystansu i odnaleźć potrzebną do życia równowagę. Zgodnie ze swoją nazwą, Dojo jest miejscem, z którego można wyruszyć we własną drogę.

Przez niedualność do wewnętrznej ciszy

Niedualność wskazuje na rzeczywistość przed słowami, obecność dla wszelkich wyrażających się zjawisk, pokazuje, że jesteśmy czymś więcej, niż tylko ciałem, które jest manifestacją świadomości. Łącząc się ze swoim stanem naturalnym, zaczynamy inaczej doświadczać życia, odnajdujemy w sobie spokój i wolność, doświadczamy głębokiego zrozumienia i wewnętrznej ciszy, niezależnie od okoliczności zewnętrznych. 

Czego doświadczysz?

 • głębokiego wewnętrznego wyciszenia – niedualność, Satsang, medytacja, kontemplacja, poczucie spokoju
 • lekkości – zdjęcie ciężaru, uwolnienie napięć, świadomość ciała, wyciszony umysł,
 • żywotności – ekspresja, radość serca, połączenie ze sobą, taniec, oddech
 • natury – odżywiający pobliski las, nasycające promienie słońca, przestrzeń, z dala od miasta
 • działania grupy – poczucie bliskości i wspólnoty, głęboka więź, wspólne doświadczenia,

Dlaczego warto?

Zapraszamy Cię do wspólnego doświadczenia głębokiego wypoczynku i wyciszenia. W codziennej praktyce Satsangu, medytacji, ekspresji ruchowej rozpoznamy Siebie, źródło naszej wewnętrznej siły i stały spokój. 

 • Przebywając w pięknym, minimalistycznym ośrodku, otoczeni naturą:
 • rozpoznamy to co w nas wieczne, nieprzemijające, stałe 
 • zanurzymy się w spokoju i harmonii, które obecne są zawsze
 • poczujemy potęgę witalnej energii, która drzemie wewnątrz nas
 • na nowo rozpoznamy swoje wewnętrzne stałe zasoby – miękkość,źródło energii, witalności i radości
 • rozpoznamy przemijalność myśli i emocji
 • zdystansujemy się od problemów, natłoku myśli i nawyków
 • głęboko odpoczniemy od mnogości zewnętrznych bodźców
 • odżywimy ciała promieniami słońca, spokojem i oddechem.

SATSANG

Rozważa o esencji, która jest naszą prawdziwą, niezmienną naturą. Reprezentuje życie, obecność, ciszę, pełnię i pustkę, prawdę, przestrzeń i miękkość. 

Słowo “satsang” pochodzi z sanskrytu i oznacza “obcowanie z prawdą”. Satsang jest spotkaniem, które ma na celu przebudzenie do prawdy i powrót do naturalnego stanu istnienia. Nie jest to ani nauka, ani umysłowy koncept. Jest dla tych, którzy odczuwają szczerą chęć odkrycia tego, co w nas wieczne, niezmienne i wolne. 

DLA KOGO?

Niedualność jest dla każdego, bo jest uniwersalna, niezależne od filozofii czy religii. Jest końcem poszukiwań i końcem wszystkich historii; może być odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania, ponieważ wskazuje na miejsce w Tobie, które jest zawsze spokojne i wolne. Dzięki połączeniu się z tą Obecnością, ze swoim Stanem Naturalnym, przestaniesz traktować życie tak poważnie, zdystansujesz się od kołowrotka myśli oraz doświadczysz każdej chwili w pełni i bez oceny.

Jeśli czujesz na co dzień: 

 • natłok myśli, przebodźcowanie,
 • stres i niepokój, 
 • potrzebę odpoczynku
 • zagubienie i niezrozumienie
 • potrzebę pobudzenia swojego wewnętrznego potencjału
  chęć odkrycia prawdy i głębszego sensu życia
 • napięcia w ciele i zmęczenie
 • zainteresowanie rozwojem osobistym oraz duchowym
 • ochotę poznania nowych osób, potrzebę poczucia wspólnoty

Zapraszamy Cię do odpoczynku w ciszy, pełnego kontemplacji, obecności i prawdy. Wspólnie odpoczniemy od zgiełku i codziennych zadań, zatroszczymy się o siebie, doświadczymy wspaniałej i odżywczej energii grupy, nauczymy się znajdować wewnętrzny, stały spokój i doświadczymy głębokiego wyciszenia.

Satsang z Nityą to coś najpiękniejszego i najważniejszego co mnie w życiu spotkało…i zmieniło…od tego czasu wciąż odkrywam życie na nowo…

– Edyta

Plan Odosobnienia

W trakcje wyjazdu codziennie będzie odbywać się satsang, medytacja, joga oraz zajęcia taneczne. Będzie możliwość skorzystania z usług masażysty oraz czas wolny, który można przeznaczyć na spacery po pięknej okolicy i wewnętrzną kontemplacje. Szczegółowy harmonogram zostanie wysłany uczestnikom przed wydarzeniem.

Zajęcia

Joga –  podczas codziennych zajęć jogi połączonych z medytacją będziemy łączyć się z naszym ciałem i  budować z nim relację. Będziemy zanurzać się w wewnętrzną ciszę, doświadczać rozluźnienia, lekkości i ukojenia. Dzięki porannej praktyce będziemy zaczynać dzień od głębokiego połączenia, oddechu i poruszenia energii i przepływu w ciele.
Zajęcia odpowiednie są dla osoby na każdym poziomie zaawansowania oraz osób niepraktykujących do tej pory. 

Medytacja – dzięki codziennej praktyce połączymy się z naszym stanem naturalnym, z tą nieprzemijającą częścią nas, która jest wolna od wszystkiego. Nitya poprowadzi nas do doświadczania głębokiej obecności, zdystansowania się od myśli, znalezienia w sobie miejsca pełnego spokoju i rozluźnienia. Ta praktyka pokaże nam jak inaczej spojrzeć na życie – zdystansujemy się od myśli, uwolnimy się od oceny i mentalnego cierpienia. 

Satsang – to żywe spotkanie z niedualnością. W trakcie tych spotkań będzie możliwość zadawania pytań, które nas nurtują. Nitya będzie nakierowywać nas i wskazywać nam w jaki sposób możemy połączyć się ze świadomością. Każdy z nas ma taką możliwość, aby tego doświadczyć musimy tylko spojrzeć w inną stronę. 

“Spokój jest Twoim naturalnym prawem. Tym, czym w istocie jesteś. Umysł jest tym, co go przesłania. Podobnie jak chmury zakrywają Niebo. “ 

Miejsce

Dojo Stara Wieś to unikatowy na skalę światową obiekt zrealizowany zgodnie z kanonami architektury japońskiej w polskim krajobrazie. To aż 60 hektarów „magicznej przestrzeni”. Otoczone lasami, leży w sercu malowniczego Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie ośrodka znajduje się ponad 20 obiektów przeznaczonych dla gości, kamienne ogrody w stylu japońskim i jezioro. Wzniesione na wzgórzu Dojo koncentruje w sobie pozytywną energię miejsca, jest jego duszą.

Nocleg oraz wyżywienie

Cały ośrodek jest zarezerwowany dla naszej grupy – miejsca są dostępne do momentu wyprzedania retreatu na naszej stronie.

Dostępne są pokoje 1 i 2 osobowe. Pokoje 1-osobowe w pierwszej kolejności zostaną przyznane osobom, które mają uzasadnienie np. zdrowotne. Cena noclegu zależy od wybranego rodzaju zakwaterowania (nocleg i wyżywienie – 1750 zł – 1950 zł) . Wyżywienie podczas pobytu będzie wegetariańskie.

Więcej informacji oraz zdjęć znajdziesz na stronie: https://dojo-starawies.pl/
Info odnośnie rezerwacji znajdziesz niżej w sekcji “Rejestracja”.

CENA

 1. Program odosobnienia:
  I próg cenowy do 30 czerwca – 1200 zł
  II próg cenowy od 1 lipca – 1600 zł  
 2. Nocleg i wyżywienie 
  Miejsce w pokoju jednoosobowym – 1950 zł / pobyt 
  Miejsce w pokoju dwuosobowym – 1750 zł / pobyt 

REJESTRACJA

 1. OPŁAĆ PROGRAM ODOSOBNIENIA
 2. Po zapisaniu się na wydarzenie otrzymasz maila z informacją w jaki sposób opłacić nocleg oraz wyżywienie.

Zapraszamy – skorzystaj z tego co dla Ciebie przygotowaliśmy i wspólnie z nami inspiruj się ludźmi i naturą!
Ilość miejsc na wydarzeniu jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

WARUNKI REZYGNACJI

Przy rezygnacji na miesiąc przed wydarzeniem (do 25 lipca 2024) zwrot połowy zaliczki. 
Bez możliwości zwrotu w przypadku rezygnacji na mniej niż miesiąc przed wydarzeniem (od 26 lipca 2024).

KONTAKT

Pytania prosimy kierować na adres info@nitya.pl
W tytule maila prosimy wpisać “Dojo 2024”.

Z miłością,
Nitya & team

Kiedy?

24.08.2024 -
29.08.2024

Gdzie?

Ośrodek “Dojo”, Stara Wieś
pl_PL