Play Video

Ukojenie – retreat na Mazurach

Uwolnisz się gdy przestaniesz czekać i przestaniesz narzekać. Zobaczysz, że ten moment jest wszystkim co kiedykolwiek możesz mieć.” 

Zapraszam cię na tygodniowy retreat na mazurach

To odosobnienie jest dla każdego kto potrzebuje odpocząć, ukoić swoje ciało, zdystansować się od myśli, doświadczyć wytchnienia od rozpędzonego świata i codziennego życia. Razem, wśród magicznych mazurskich lasów i jezior będziemy praktykować medytację, jogę, satsang i oddawać się czystej uważności i obecności. Będzie to tydzień, który pozwoli naszym ciałom i umysłom zregenerować się aby powrócić do codziennych spraw z innym nastawieniem i spokojem w sercu. 

Poczujesz ulgę, odpuścisz zbędne napięcia w ciele i głowie, odkryjesz połączenie ze sobą, z boskością w Tobie. Daj się ponieść spontaniczności i przepływowi. Razem poruszymy naszą energię, odzyskamy wewnętrzne zasoby i odkryjemy fundamentalny spokój w sobie.
Bliskość natury, odżywcze jedzenie i cisza pomogą nam zestroić się ze sobą i swoim oddechem, wyzwolić wewnętrzną radość oraz zaznać głębokiego odprężenia i ukojenia. 

Retreat odbędzie się w pięknym ośrodku “Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie. Miejsce to powstało z potrzeby stworzenia przestrzeni sprzyjającej odkrywaniu Wewnętrznej Drogi. Przestrzeni, która będzie inspirować, wspierać, umożliwiać rozwój osobisty i duchowy oraz twórcze spotkania z ciekawymi ludźmi. Jest to urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko – mazurskich lasów i jezior, wśród pagórków porośniętych lasami.

Wspierani przez okoliczną naturę  oraz codzienną praktykę, zyskamy przestrzeń na spotkanie we wspólnym niedualnym rozpoznaniu. 

Odpręż się w niedualności 

Niedualność wskazuje na rzeczywistość przed słowami, obecność dla wszelkich wyrażających się zjawisk, pokazuje, że jesteśmy czymś więcej, niż tylko ciałem, które jest manifestacją świadomości. Łącząc się ze swoim stanem naturalnym, zaczynamy inaczej doświadczać życia, odnajdujemy w sobie spokój i wolność, doświadczamy głębokiego zrozumienia i ukojenia, niezależnie od okoliczności zewnętrznych. 

„Już jesteś tym czego szukasz, a ten który chce się dostać do świadomości jest największą przeszkodą”.

Odkryj swój wewnętrzny spokój

Ten czas pozwoli Ci:

 • odróżnić to co w Tobie wieczne od tego co przemija,
 • zbliżyć się do swojej prawdziwej Istoty,
 • zrozumieć swoją naturę,
 • ugruntować się w sobie,
 • zdjąć ciężar i wpuścić lekkość do swojej codzienności, 
 • doznać głębokiego odprężenia, ukojenia i wolności.

Dlaczego warto? 

Ukojenia, mniej lub bardziej, potrzebuje każdy z nas. Nawet jeśli na co dzień wiedziemy spokojne życie, warto czasami spojrzeć na nie z innej perspektywy, zanurzyć się w Siebie jeszcze głębiej i odkryć nowe możliwości. Zwłaszcza jeśli żyjemy w rozpędzonym świecie, odczuwamy stres lub po prostu czegoś nam brakuje i czujemy się niekompletni. Poprzez medytację i Satsang odkryjesz kim tak naprawdę jesteś, połączysz się z obecnością, która nie wymaga słów, oceny czy analizowania. Zobaczysz, że Twoje ciało, życie, które żyjesz jest manifestacją świadomości. Połączenie się z nią sprawia, że zaczynasz doświadczać życia na jeszcze głębszym poziomie. 

Zapraszamy Cię do wspólnego rozpoznania tego głębokiego spokoju i wolności, którą jest każdy z nas. W codziennej praktyce rozpoznamy Siebie, nasz prawdziwy potencjał. 

Podczas wspólnego wyjazdu wśród natury i codziennej kontemplacji: 

 • odkryjemy moc połączenia ze źródłem, 
 • ugruntujemy się w Sobie, 
 • zyskamy dostęp do naturalnego potencjału i wewnętrznej siły, 
 • zaznamy głębokiego spokoju, który niezależny jest od okoliczności zewnętrznych, 
 • zdystansujemy się od myśli i odnajdziemy miejsce neutralne i wolne od wszystkiego, 
 • zobaczymy, że jakaś część nas jest wieczna i przestaniemy się bać. 

SATSANG

Rozważa o esencji, która jest naszą prawdziwą, niezmienną naturą. Reprezentuje życie, obecność, ciszę, pełnię i pustkę, prawdę, przestrzeń i miękkość. 

Słowo “satsang” pochodzi z sanskrytu i oznacza “obcowanie z prawdą”. Satsang jest spotkaniem, które ma na celu przebudzenie do prawdy i powrót do naturalnego stanu istnienia. Nie jest to ani nauka, ani umysłowy koncept. Jest dla tych, którzy odczuwają szczerą chęć odkrycia tego, co w nas wieczne, niezmienne i wolne. 

Dla kogo?

Dla każdego kto:

 • potrzebuje odpoczynku i wyciszenia, 
 • boryka się z natłokiem myśli i czuje zagubienie, 
 • potrzebuje wpuścić w swoje życie więcej radości, lekkości i swobody, 
 • szuka odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące siebie i świata, 
 • chce powrócić do utraconego spokoju i harmonii. 

Niedualność to koniec poszukiwań i koniec wszystkich historii. Ta perspektywa jest uniwersalna i może być odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania, ponieważ wskazuje na miejsce w Tobie, które jest zawsze spokojne i wolne. Dzięki połączeniu się z tą Obecnością, ze swoim Stanem Naturalnym, przestaniesz traktować życie tak poważnie, zdystansujesz się od kołowrotka myśli oraz doświadczysz każdej chwili w pełni i bez oceny.

Zapraszamy Cię na tydzień pełen kontemplacji, obecności i prawdy. Wspólnie doświadczymy ciszy, odpoczniemy od zgiełku i codziennych zadań, zatroszczymy się o siebie, doświadczymy wspaniałej i odżywczej energii grupy, odmienimy nasze życia i wrócimy do codzienności z lekkością.

Dołącz do nas i odkryj swoje prawdziwe “Ja”, zdystansuj się do ego i odpocznij.

Internet i książki pełne są treści na ten temat. Można studiować tę wiedzę latami, kontemplować, z czasem pewnie i z takim czy innym skutkiem wdrażać w życie. Nie da się jednak porównać tego do energii żywego satsangu, w której dokonują się autentyczne, odczuwalne cuda. Przyjdź. Sprawdź. Od Patrycji nie dostaniesz niczego poza pełnym, bezwarunkowym przyjęciem. Jej zanurzenie w Istocie stwarza wyjątkową przestrzeń, która ogromnie ułatwia spotkanie z samym sobą. Takie spotkanie na serio, w którym źródło wszystkiego może być prawdziwie dotknięte. Szybko przekonasz się że to nie jest fajna „zajawka” czy kolejny ciekawy warsztat, ale bezpośrednie zaproszenie do prawdziwej, ostatecznej wolności. Tej za którą tak głęboko tęsknimy. Dziś mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem – nic z czym spotkałem się w życiu nie może się równać z satsangiem.

– Paweł

PLAN ODOSOBNIENIA

W trakcje wyjazdu odbędą się satsangi, medytacje, joga oraz warsztaty z neuroświadomości. Będzie możliwość skorzystania z usług masażysty oraz czas wolny, który można poświęcić kąpiele w jeziorze i spacery szlakami medytacyjnymi. Szczegółowy harmonogram zostanie wysłany uczestnikom przed wydarzeniem.

Zajęcia

Joga –  podczas codziennych zajęć jogi połączonych z medytacją będziemy łączyć się z naszym ciałem i  budować z nim relację. Będziemy zanurzać się w wewnętrzną ciszę, doświadczać rozluźnienia, lekkości i ukojenia. Dzięki porannej praktyce będziemy zaczynać dzień od głębokiego połączenia, oddechu i poruszenia energii i przepływu w ciele.
Zajęcia odpowiednie są dla osoby na każdym poziomie zaawansowania oraz osób niepraktykujących do tej pory. 

Meditation – dzięki codziennej praktyce połączymy się z naszym stanem naturalnym, z tą nieprzemijającą częścią nas, która jest wolna od wszystkiego. Nitya poprowadzi nas do doświadczania głębokiej obecności, zdystansowania się od myśli, znalezienia w sobie miejsca pełnego spokoju i rozluźnienia. Ta praktyka pokaże nam jak inaczej spojrzeć na życie – zdystansujemy się od myśli, uwolnimy się od oceny i mentalnego cierpienia. 

Satsang – to żywe spotkanie z niedualnością. W trakcie tych spotkań będzie możliwość zadawania pytań, które nas nurtują. Nitya będzie nakierowywać nas i wskazywać nam w jaki sposób możemy połączyć się ze świadomością. Każdy z nas ma taką możliwość, aby tego doświadczyć musimy tylko spojrzeć w inną stronę. 

“Spokój jest Twoim naturalnym prawem. Tym, czym w istocie jesteś. Umysł jest tym, co go przesłania. Podobnie jak chmury zakrywają Niebo. “

Zajęcia z neuroświadomości – zajęcia poprowadzi Oleg Pawliszcze
Neuroświadomość to użycie stanów niewspierających w ich wspierającym potencjale, dotarcie do komfortu, piękna i potęgi własnej zdolności kreowania rozwiązań i mądrości tam, gdzie dotychczas postrzegaliśmy przeszkody i pęknięcia. Być może dlatego jednym z jego ulubionych artystycznych zamienników na nazwę “neuroświadomość” jest słowo “neurokintsugi” – bazujące na metaforze japońskiej sztuki sklejania ceramiki, w wyniku której sklejone obiekty nabierają wartości wyższej niż przed rozbiciem. 

MIEJSCE

Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego “TU I TERAZ” powstał z potrzeby stworzenia przestrzeni sprzyjającej odkrywaniu Wewnętrznej Drogi. Przestrzeni, która będzie inspirować, wspierać, umożliwiać rozwój osobisty i duchowy oraz twórcze spotkania z ciekawymi ludźmi. To przepiękne, urokliwe miejsce położone wśród malowniczych warmińsko – mazurskich lasów i jezior. W ośrodku znajduje się stała wystawa 100 mistyków i nauczycieli duchowych XX wieku, świątynia wszystkich wyznań, szlaki medytacyjne  i kamienny krąg. 

Nocleg oraz wyżywienie

Cały ośrodek jest zarezerwowany dla naszej grupy – miejsca są dostępne do momentu wyprzedania retreatu na naszej stronie.
Na miejscu są pokoje 1,2,3,4 osobowe z łazienką w pokoju lub na zewnątrz. Dostępne jest również poddasze z w stylu open space z materacami na podłodze. Cena noclegu zależy od wybranego rodzaju zakwaterowania (nocleg i wyżywienie:1400-1800zł) . Wyżywienie podczas pobytu będzie wegetariańskie.
W celu rezerwacji noclegu prosimy o kontakt z obiektem – informacje poniżej (rejestracja).
Więcej informacji oraz zdjęć znajdziesz na stronie: https://tuiteraz.eu/pl/

PRICE 

 1. Program odosobnienia: 
  I próg cenowy (zakup do 31 maja 2024 ) – 1400zł
  II próg cenowy (zakup od 31 maja 2024) – 1800zł 
 2. Nocleg i wyżywienie:
  Nocleg i wyżywienie – od 870zł do 1500zł 

REGISTRATION

 1. OPŁAĆ PROGRAM ODOSOBNIENIA
 2. ZAREZERWUJ MIEJSCE NOCLEGOWE:
  Zadzwoń 662 759 576
  lub wyślij mail do ośrodka: kawkowo@tuiteraz.eu
  w tytule wpisz odosobnienie z nityą. W mailu zawrzyj informacje takie jak: imię i nazwisko, nr telefonu, informacje o Twoich preferencjach (rodzaj pokoju, z kim chciał(a)byś dzielić pokój, ewentualne alergie pokarmowe)

Zapraszamy – skorzystaj z tego co dla Ciebie przygotowaliśmy i wspólnie z nami inspiruj się ludźmi i naturą!
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

WARUNKI REZYGNACJI

Przy rezygnacji na miesiąc przed wydarzeniem (do 22 czerwca 2024) zwrot połowy zaliczki. 
Bez możliwości zwrotu w przypadku rezygnacji na mniej niż miesiąc przed wydarzeniem (od 22 czerwca 2024).
Ośrodek Tu i Teraz może mieć inne warunki rezygnacji.

CONTACT

Pytania prosimy kierować na adres info@nitya.pl
W tytule maila prosimy wpisać “Kawkowo 2024 + imię i nazwisko”.

Z miłością,
Nitya & team

Kiedy?

22.07.2024 -
28.07.2024

Gdzie?

Tu i Teraz, Nowe Kawkowo 52A
en_GB