Play Video

Lekkość – retreat nad morzem

“Zatrzymaj się. Kiedy się zatrzymujesz, wszystko wokół staje się cudem.”

Zapraszam cię na 5-dniowy retreat nad morzem

To odosobnienie jest dla każdego, kto potrzebuje odpoczynku i regeneracji; kto chciałby zanurzyć się w Siebie i zyskać więćej lekkości i swobody. Wspólnie będziemy oddawać się codziennej praktyce jogi, medytacji, Satsangu oraz zajęć ruchowych. To będzie czas, który nakarmi nasze ciała i zmysły.

Odkryj w sobie lekkość, poczuj ożywczy klimat nadmorskiej bryzy, doświadczając przypływu witalnych sił. Razem zaznamy regeneracji i wypoczynku, karmiących promieni Słońca, odżywczego jedzenia i głębokiego oddechu. Kąpiel w morzu (niedualności) pozwoli nam odciążyć nasze ciała, wpuścić przestrzeń w nasze głowy i poczuć przepływ w naszym życiu.

Retreat odbędzie się w klimatycznym Zamku Rzucewo, który znajduje się tuż obok prywatnej plaży, otoczony jest lasami i pięknym ogrodem, w którym znajdują się zabytkowe drzewa. Wnętrze pałacu ma niesamowity, historyczny klimat. 

Zanurz się w Niedualności

Niedualność wskazuje na rzeczywistość przed słowami, obecność dla wszelkich wyrażających się zjawisk, pokazuje, że jesteśmy czymś więcej, niż tylko ciałem, które jest manifestacją świadomości. Łącząc się ze swoim stanem naturalnym, zaczynamy inaczej doświadczać życia, odnajdujemy w sobie spokój i wolność, doświadczamy głębokiego zrozumienia i ukojenia, niezależnie od okoliczności zewnętrznych. 

Czego doświadczysz? 

 • ciszy – niedualność, Satsang, medytacja, kontemplacja, poczucie wewnętrznego spokoju
 • lekkości – przepływ, woda, uwolnienie napięć, świadomość ciała i oddechu, 
 • żywotności – ekspresja, radość serca, połączenie ze sobą, taniec
 • natury – odżywiający pobliski las, moc Bałtyku, nasycające promienie słońca
 • atmosfery zamku – spa, relaksujące masaże, uziemiająca sauna, architektura zamku, stajnia konna.

Dlaczego warto?

Zapraszamy Cię do wspólnego doświadczenia głębokiego wypoczynku. W codziennej praktyce Satsangu, medytacji, ekspresji ruchowej rozpoznamy Siebie, źródło naszej wewnętrznej siły. 

Przebywając na zamku, otoczeni naturą:

 • zanurzymy się w spokoju i harmonii, które obecne są zawsze
 • poczujemy potęgę witalnej energii, która drzemie wewnątrz nas
 • na nowo rozpoznamy swoje wewnętrzne stałe zasoby – miękkość,  źródło energii, witalności i radości
 • rozpoznamy przemijalność myśli i emocji
 • zdystansujemy się od problemów, natłoku myśli i nawyków
 • głęboko odpoczniemy od mnogości zewnętrznych bodźców
 • odżywimy ciała promieniami słońca, spokojem, dobrym jedzeniem. 

SATSANG 

Rozważa o esencji, która jest naszą prawdziwą, niezmienną naturą. Reprezentuje życie, obecność, ciszę, pełnię i pustkę, prawdę, przestrzeń i miękkość. 

Słowo “satsang” pochodzi z sanskrytu i oznacza “obcowanie z prawdą”. Satsang jest spotkaniem, które ma na celu przebudzenie do prawdy i powrót do naturalnego stanu istnienia. Nie jest to ani nauka, ani umysłowy koncept. Jest dla tych, którzy odczuwają szczerą chęć odkrycia tego, co w nas wieczne, niezmienne i wolne. 

“Spokój jest Twoim naturalnym prawem. Tym, czym w istocie jesteś. Umysł jest tym, co go przesłania. Podobnie jak chmury zakrywają Niebo.“ 

DLA KOGO?  

Niedualność to koniec poszukiwań i koniec wszystkich historii. Ta perspektywa jest uniwersalna i może być odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania, ponieważ wskazuje na miejsce w Tobie, które jest zawsze spokojne i wolne. Dzięki połączeniu się z tą Obecnością, ze swoim Stanem Naturalnym, przestaniesz traktować życie tak poważnie, zdystansujesz się od kołowrotka myśli oraz doświadczysz każdej chwili w pełni i bez oceny.

Jeśli czujesz na co dzień: 

 • pustkę i niezrozumienie
 • potrzebę pobudzenia swojego wewnętrznego potencjału
 • niepokój i lęk
 • chęć odkrycia prawdy i głębszego sensu życia
 • zagubienie i brak przynależności
 • permanentny stres, napięcia w ciele i przebodźcowanie
 • zainteresowanie rozwojem osobistym oraz duchowym
 • ochotę poznania nowych osób, skonsolidowania się z ludźmi o podobnych potrzebach i poglądach. 

Zapraszamy Cię do odpoczynku pełnego kontemplacji, obecności i prawdy.

Wspólnie doświadczymy ciszy, odpoczniemy od zgiełku i codziennych zadań, zatroszczymy się o siebie, doświadczymy wspaniałej i odżywczej energii grupy, odmienimy nasze życia i wrócimy do codzienności z lekkością.

Spotkanie z Nityą… właściwie mogę podzielić moje życie na przed satsangiem i po satsangu…
 Spotkanie z Nityą trochę przypadkowe, w dziwnym miejscu, w drodze pomiędzy do… i z…
 po tych dwóch godzinach mojego pierwszego satsangu już nigdy nie było tak samo. Stało się tak jakby ktoś otworzył kolejne drzwi, o których nie miałam pojęcia, że istnieją. Poczułam powiew świeżego powietrza i przestrzeń, wielką, jasną, zalaną słońcem przestrzeń. Ja stałam w środku wielkiego świata, którego przedtem nie było. 
Z głębokim oddechem, w pełnym słońcu wiedziałam jak nieograniczone są możliwości mojego życia i jak wiele przespałam w nim chwil uznając za niepotrzebne. Znalazłam w satsangu w przekazie Nitya siebie ale również nieprawdopodobnie mocne połączenie z ludźmi z Sangi i chyba odczułam jedność ze wszystkimi innymi ludźmi, której już nie gubię. Dostałam wiarę, nadzieję i miłość a kiedyś myślałam,że to tylko słowa. 
Dziękuję Nitya.

– Magda z Poznania

PLAN ODOSOBNIENIA

W trakcje wyjazdu codziennie będzie odbywać się satsang, medytacja, joga oraz warsztaty z neuroświadomości. Będzie możliwość skorzystania z usług masażysty i spa oraz czas wolny, który można przeznaczyć na kajaki, rowery, kąpiel w morzu i spacery po pięknej okolicy i wewnętrzną kontemplacje. Szczegółowy harmonogram zostanie wysłany uczestnikom przed wydarzeniem.

Zajęcia:

Joga –  podczas codziennych zajęć jogi połączonych z medytacją będziemy łączyć się z naszym ciałem i  budować z nim relację. Będziemy zanurzać się w wewnętrzną ciszę, doświadczać rozluźnienia, lekkości i ukojenia. Dzięki porannej praktyce będziemy zaczynać dzień od głębokiego połączenia, oddechu i poruszenia energii i przepływu w ciele.
Zajęcia odpowiednie są dla osoby na każdym poziomie zaawansowania oraz osób niepraktykujących do tej pory. 

Meditation – dzięki codziennej praktyce połączymy się z naszym stanem naturalnym, z tą nieprzemijającą częścią nas, która jest wolna od wszystkiego. Nitya poprowadzi nas do doświadczania głębokiej obecności, zdystansowania się od myśli, znalezienia w sobie miejsca pełnego spokoju i rozluźnienia. Ta praktyka pokaże nam jak inaczej spojrzeć na życie – zdystansujemy się od myśli, uwolnimy się od oceny i mentalnego cierpienia. 

Satsang – to żywe spotkanie z niedualnością. W trakcie tych spotkań będzie możliwość zadawania pytań, które nas nurtują. Nitya będzie nakierowywać nas i wskazywać nam w jaki sposób możemy połączyć się ze świadomością. Każdy z nas ma taką możliwość, aby tego doświadczyć musimy tylko spojrzeć w inną stronę. 

Zajęcia z neuroświadomości – zajęcia poprowadzi Oleg Pawliszcze
Neuroświadomość to użycie stanów niewspierających w ich wspierającym potencjale, dotarcie do komfortu, piękna i potęgi własnej zdolności kreowania rozwiązań i mądrości tam, gdzie dotychczas postrzegaliśmy przeszkody i pęknięcia. Być może dlatego jednym z jego ulubionych artystycznych zamienników na nazwę “neuroświadomość” jest słowo “neurokintsugi” – bazujące na metaforze japońskiej sztuki sklejania ceramiki, w wyniku której sklejone obiekty nabierają wartości wyższej niż przed rozbiciem. 

Prosimy aby w miarę możliwości zabrać swoje maty, poduszki lub koce do medytacji.

MIEJSCE

Zamek Rzucewo to to XIX wieczny pałacyk zbudowany w stylu neogotyckim położony nad morzem. Spędzając czas w zabytkowym, chronionym przez prawo, miejscu z bogatą historią w tle, odczuwa się niezwyczajny spokój i klimat minionych wieków.

W odległości 100m znajduje się plaża a w niedalekiej okolicy znajdują się tereny leśne. Pałac otoczony jest pięknym parkiem. W trakcie pobytu można skorzystać z wypożyczalni rowerów, kajaków i kijków do nordic walking, siłowni, masażu, sauny i jacuzzi.

Atutem zamku jest również wspaniała, wykwintna kuchnia.

Nocleg oraz wyżywienie

Cały zamek jest zarezerwowany dla naszej grupy – miejsca są dostępne do momentu wyprzedania retreatu na naszej stronie.

AKTUALNIE ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA, TYLKO W DOMKACH HOLENDERSKICH.

W zamku dostępne są pokoje 1,2,3 osobowe oraz apartamenty 4 osobowe. Dostępne są łóżka pojedyncze oraz dwuosobowe. Na terenie obiektu znajdują się również domki holenderskie o niższym standardzie oraz niższej cenie. Cena noclegu zależy od wybranego rodzaju zakwaterowania (nocleg i wyżywienie – 1950 zł – 2950 zł) . Wyżywienie podczas pobytu będzie wegetariańskie.

W celu rezerwacji noclegu prosimy o kontakt z obiektem – informacje poniżej (rejestracja).
Więcej informacji oraz zdjęć znajdziesz na stronie: https://zamekrzucewo.pl/

PRICE

 1. Program odosobnienia:
  Pierwszy próg cenowy do 12 maja – 1100zł
  Drugi próg cenowy od 13 maja – 1500zł  
 2. Nocleg i wyżywienie – od 1950zł do 2950zł 
  Wysokość kosztu pobytu związana jest z lokalizacją oraz sezonem wakacyjnym.

REGISTRATION

 1. OPŁAĆ PROGRAM ODOSOBNIENIA
 2.  ZAREZERWUJ MIEJSCE NOCLEGOWE:
  Zadzwoń 694 457 484
  lub wyślij mail do ośrodka: recepcja@zamekrzucewo.pl
  w tytule wpisz odosobnienie z nityą. W mailu zawrzyj informacje takie jak: imię i nazwisko, nr telefonu, informacje o Twoich preferencjach (rodzaj pokoju, z kim chciał(a)byś dzielić pokój, ewentualne alergie pokarmowe)

Zapraszamy – skorzystaj z tego co dla Ciebie przygotowaliśmy i wspólnie z nami inspiruj się ludźmi i naturą!

WARUNKI REZYGNACJI

Przy rezygnacji na miesiąc przed wydarzeniem (do 29 maja 2024) zwrot połowy zaliczki. 
Bez możliwości zwrotu w przypadku rezygnacji na mniej niż miesiąc przed wydarzeniem (od 29 maja 2024).
Zamek Rzucewo może mieć inne warunki rezygnacji.

CONTACT

Pytania prosimy kierować na adres info@nitya.pl
W tytule maila prosimy wpisać “Rzucewo 2024”.

Z miłością,
Nitya & team

Kiedy?

29.06.2024 -
04.07.2024

Gdzie?

Rzucewo 6, 84-100 Rzucewo
en_GB